תוספי תזונה להשמנה – כך תבטיחו מקסימום תועלת

תוספי תזונה להשמנה – כך תבטיחו מקסימום תועלת

רובנו מכירים את המושג BMI, מדד מסת הגוף, בעיקר בגלל שבמאה ה-21 חלק גדול מבני האדם מתאפיין ב-BMI גבוה באופן חריג, כזה שמסכן את הבריאות, אבל ישנם גם מקרים של BMI נמוך מדי, כזה שעלול להוביל לסיבוכים שונים הנובעים מתת משקל.

במקרים אלה ההמלצה היא על דיאטת עלייה במשקל, וגם אם זה נשמע קל, מסתבר שהדבר לא פשוט, ובמיוחד לא כשרוצים לעשות זאת בצורה נכונה. תוספי תזונה להשמנה עשויים לעזור מאוד להוספת הקילוגרמים החסרים באופן בטוח ובריא.

למה כדאי להיעזר בתוספי תזונה?

באופן עקרוני אפשר להשמין גם בלי תוספים למיניהם, כלומר רק על בסיס תזונה עשירה יותר שאליה ניתן לצרף גם פעילות גופנית לבניית מסת שריר, אולם סביר להניח שהמשקל הנמוך הוא תוצאה של בעיות שונות (חילוף חומרים מואץ, תיאבון ירוד באופן כללי וכו’) ולכן נדרש פתרון מקיף ויסודי.

עוד כדאי לזכור שישנם מרכיבים תזונתיים חשובים שקשה לקבל בכמות גדולה באמת רק דרך אוכל. כך למשל כדי להגיע לרמה נאותה של קראטין תוסף תזונה הוא הדרך היעילה באמת וישנם עוד אבני יסוד תזונתיות שכאלה ובפרט חלבונים וחומצות אמינו חיוניות.

איזה גיינר מתאים לכם?

תוספי התזונה להשמנה הנפוצים ביותר נקראים גיינרים. הגיינרים הם אבקות שמבוססות על חלבון (מי גבינה, קזאין, אלבומין או שילוב כזה או אחר ביניהם) אבל אם סוגי אבקות חלבון שונים מכילים אך רק וחלבון הרי שהגיינרים מכילים בנוסף גם פחמימות, ועל כן הם מבטיחים לא רק לחזק את מסת השריר אלא לתרום לעלייה במשקל באופן כללי.

כדי שהגיינר יהיה הכי אפקטיבי שאפשר, חשוב לבחור בתוסף שהיחס בין חלבונים לפחמימות בו מתאים למבנה הגוף שלכם, לכמות הקילוגרמים שברצונכם להוסיף ולהרגלי האכילה שלכם. כך למשל אנשים רזים מאוד צריכים כמה שיותר פחמימות, ורצוי שתהיה חלוקה שווה בין פחמימות מורכבות (שמבטיחות אנרגיה לטווח ארוך) לפחמימות פשוטות (שמספקות אנרגיה מידית), ואילו ספורטאים ומתאמנים שחשוב להם לשמור על הישגים ספורטיביים זקוקים ליחס של 1 ל-2 או 1 ל-3 (כלומר 2-3 גרם פחמימות עבור כל גרם חלבון) ומינימום שומן.

גיינרים – לא רק חלבונים ופחמימות

גיינרים רבים כוללים עוד מרכיבים תזונתיים בנוסף לחלבונים ולפחמימות. גיינרים למתאמנים למשל עשויים להכיל גם קריאטין מונוהידראט שתורם להעלאת כמות האנרגיה הזמינה כך שניתן להאריך את משך האימון, וכן גלוטמין שהיא חומצת אמינו שמשפרת את ההתאוששות אחרי כל אימון, ואילו לאנשים רזים מאוד שרוצים להשמין כדאי לחפש גיינר עם מולטי ויטמין שמספק לגוף ויטמינים חיוניים.

עוד מרכיב שמגדיל את התועלת מהגיינר הוא אנזימי עיכול שתפקידם הוא להבטיח ספיגה מיטבית של החלבונים בגוף.

מתי כדאי להשתמש בתוסף?

מפתח נוסף להצלחת התהליך ולהשגת מלוא התועלת מצריכת תוספי תזונה להשמנה הוא עיתוי השימוש בגיינרים.

רצוי לחלק את הכמות היומית המומלצת ע”י היצרן לבין 2 ל-4 מנות, וזאת כדי לא להכביד על הגוף שמן הסתם לא מורגל בקבלת כמויות גדולות של חלבונים ופחמימות. מנה אחת אפשר לצרוך כארוחת עשר, עוד מנה אחרי ארוחת ערב, כשמפספסים ארוחה מנת גיינר (שהיא כאמור בין רבע לחצי מהכמות היומית המומלצת) היא תחליף מוצלח וגם אחרי אימון הוא זמן טוב לגיינר.

למה לא כדאי להתפשר על איכות התוספים להשמנה?

“חלבון” הוא שם כולל לשלל חלבונים, שמתוכם ישנם כאלה איכותיים יותר וכאלה איכותיים פחות. באופן דומה גם “פחמימות” יכולות להיות פחמימות ממקור איכותי ופחמימות ממקור נחות. בהתאם מומלץ בחום להעדיף את המותגים המוכרים בתחום תוספי המזון להשמנה שהרי למשל חלבון דיימטייז הוא ערובה לאיכות גבוהה, וכך תוכלו להיות בטוחים שהגוף שלכם מקבל את כל מה שהוא זקוק לצורך העלייה במשקל בדרך הכי בריאה והכי בטוחה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. השדות הדרושים מסומנים *


שלח/י הודעה
Loading...